Starší příspěvky:123

HOVOROVÉ HODINY

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 6. 1. 2022 se od 15 do 17 hodin uskuteční hovorové hodiny. Jedná se o individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími, které se týkají prospěchu, chování nebo jiných skutečností, které potřebujete řešit. Pokud byste chtěli této možnosti využít, domluvte si individuální schůzku s daným učitelem prostřednictvím zprávy do Edookitu.

Nejedná se o klasické třídní schůzky, ale o individuální řešení problémů týkajících se školní docházky Vašeho dítěte.

Vážení rodiče,
na úterý 21. prosince a středu 22. prosince 2021 vyhlašuje ředitelka ZŠ T. G. Masaryka Ivančice z epidemiologických důvodů ŘEDITELSKÉ VOLNO.
Po oba dva dny bude pro přihlášené žáky 1. stupně zajištěn pedagogický dohled ve školní družině od 7.00 do 16.00 hod., i s možností využití školních obědů.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jana Dvořáková

Ve středu 8. 12. je pro veřejnost v době od 15:30 do 18:00 umožněno zúčastnit se programu REVOLUTION TRAIN. Vlak, ve kterém bude program probíhat bude přistaven na velkém vlakovém nádraží. Plakátek najdete ZDE.

Z naší školy se programu zúčastní žáci VIII. C, IX. A a IX. C, a to v době vyučování.

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k opatřením vyhlášeným dne 25. 11. se ruší prodej na vánočním jarmarku při rozsvícení vánočního stromu. Protože byly informace oznámeny v pozdních odpoledních hodinách, zkrácené vyučování zůstává, 1. st. končí po 4. vyučovací hodině, 2. st. po 5. vyučovací hodině.

Děkujeme za pochopení.

Za vedení školy

Mgr. Milana Kafková

Čas vánoční se nezadržitelně blíží. Pojďme si navodit vánoční atmosféru a zkusme ji zachytit ve fotografii!

Neboli vyhlašujeme fotografickou výzvu, tak trochu soutěžní, s námětem Vánoc (zátiší s ovocem, krajina, světla, symboly – prostě cokoli, co je s vánocemi spojené).

Fotku pošlete do Edookitu p. učitelce Bubeníkové nebo p. zástupkyni Kafkové, popř. emailem na adresu l.bubenikova@zstgmivancice.cz.

Ze všech příchozích fotografií bude vybráno 15 nejlepších, které postoupí do užšího finále. Pro ty pak budou v online anketě hlasovat žáci i rodiče a vystavíme je také v Galerii Na plotě. Tu úplně nejlepší, kterou vybere porota, použijeme pro školní péefku a tu pošleme všem přátelům školy.

Fotky můžete posílat do 5. 12., pak se soutěž uzavře a spustíme anketní hlasování.

Anketu ukončíme 10. 12. 2021. Výherci budou oceněni malým vánočním dárečkem.

Těšíme se a přejeme hezký předvánoční čas J

Leona Bubeníková a Milana Kafková

Vážení rodiče, milí žáci,

od pondělí 15. 11. dochází z technických důvodů k omezení provozu školní jídelny. Do odvolání tak bude na oběd vydáváno pouze jedno jídlo, nebude možnost výběru.

Za pochopení děkují

zaměstnanci školní jídelny

Vážení rodiče, milí žáci,
od pondělí 3. 1. 2022 dochází ke změnám mimořádných opatřeních, které budou platit pro všechny žáky a zaměstnance (i pro očkované, i po prodělané nemoci v lhůtě kratší 180 dnů).

Informace o změnách:

• v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den následující po tomto dni,
  • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu,
  • nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci,
  • v případě, že se dítě nebo žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.),
  • i nadále se testování týká pouze dětí v přípravných třídách ZŠ a přípravném stupni ZŠ speciální, žáků základní školy, střední školy a konzervatoře v denní formě vzdělávání.

Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022 - leták ke stažení.

Následky při pozitivním antigenním testu, který byl proveden ve škole (primárně po čtvrtečním testování), jsou následující:

V případě, že  žák má pozitivní výsledek preventivního antigenního testu, škola umožní  do zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 tohoto žáka osobní přítomnost na vzdělávání ostatním žákům, kteří byli v průběhu 2 dnů před provedením tohoto testu v jedné třídě, oddělení nebo skupině s tímto  žákem, pouze v ten vyučovací den v tomto období, ve kterém podstoupili preventivní antigenní test a prokáží se jeho negativním výsledkem, jedná se o tzv. režim „test to stay“, který jinými slovy znamená, že spolužáci pozitivně testovaného žáka neodchází po pozitivním výsledku antigenního testu spolužáka domů, ale pokračují v prezenčním vzdělávání ve škole s tím, že se budou následující dny každý den před zahájením vyučování testovat, a to až do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného spolužáka (viz příloha, kde najdete podrobné informace).

Pokud je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka pozitivní, nastupuje standardní proces, který se uplatní po každém zjištění RT-PCR pozitivity žáka školy. V případě, že je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka negativní (a v mezidobí v dané třídě nedojde k dalšímu pozitivnímu výsledku Ag testu), třída se vrací ke standardnímu režimu výuky.

Žáci, kteří v tyto dny chodí do ranní družiny, se musí testovat při vstupu do školy na vrátnici!!!!

Vážení rodiče,

děkujeme za spolupráci a součinnost při realizaci těchto opatřeních.

S přáním pevného zdraví v novém roce

Jana Dvořáková

Starší příspěvky:123