Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Jedním ze symbolů Vánoc je obdarování blízkých osob dárkem. Ve škole si žáci mezi sebou dávají dárečky ještě nějaký den před Vánocemi. Jeden takový dárek dostal také každý z našich dvou ICT klubů v rámci projektu Příležitost pro všechny.

Po napínavém rozbalování se z krabice vyklubalo něco malého, co velikostí připomínalo obsah Kinder vajíčka a vzhledem tak trochu postavu z Hvězdných válek. A když to dáme dohromady, vznikne Ozobot : )

Kdo je to Ozobot?

Jde o miniaturního robota, který rozvíjí kreativitu a především logické myšlení. Velikost Ozobota je v průměru 1 palec, jeho mozkem je základní deska s mikroprocesorem, který řídí jeho funkce.

Jakmile nám to situace současné doby dovolí a ICT kluby budeme moci opět spustit, čeká na žáky spousta zajímavé práce s Ozoboty. Od kreslení čar (tato logika je založena na barvách, kde jsou i malé děti schopny vymýšlet své vlastní hry) se žáci přenesou až k samotnému programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly spustitelného v jakémkoliv prohlížeči PC či tabletu.
Děkujeme paní ředitelce Dvořákové za podporu v této oblasti a všem přejeme krásné Vánoce.

ICT koordinátoři

Foto: ICT koordinátoři

Ještě před uzavřením škol jsme ve výtvarné výchově stihli uskutečnit krátkou výtvarnou řadu s tématem "Naše škola, jak ji vidím já".

Důvodem k realizaci tohoto tématu je 90. výročí založení naší školy (zal. r.1930) - s žáky 8. ročníku jsme nejprve "obléhali školu zvenčí" a kreslili budovu s úkolem pokusit se o perspektivní zobrazení. Záměrně jsme vynechali pohled z ulice, tedy zepředu, který je všem notoricky známý, a naopak jsme se zaměřili na pohledy, které nejsou kolemjdoucím a ne-žákům naší školy známé.

Deváťáci se pak pokusili o "impresionistické" zachycení školní zahrady a průhledů směrem od školy do různých stran.

Poté jsme se opět vrátili "do školy" a opět žáci 9. ročníku pokusili se oživit interiéry školních chodeb pomocí průhledných geometrizujících objektů.

Tak to jsou naše dárky pro Tebe, Školo: Všechno nejlepší k narozeninám!

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

Ve sklepních prostorách Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích se v říjnu konala výstava Mikroregionu Ivančice, na které byla zastoupena také naše škola, a sice výběrem výtvarných prací žáků 2. stupně zahrnujícím různé výtvarné techniky i tvůrčí aktivity (akční tvorba, práce s fotografií, kyanotypie, keramika).

Bohužel, krátce po zahájení byla výstava znepřístupněna z důvodu nařízených celostátních opatření proti šíření koronaviru.

Mgr. Leona Bubeníková, uč. Vv
Foto: Mgr. Leona Bubeníková

Je čtvrtek 8. 10. a my netrpělivě čekáme, až k nám přijede návštěva. Ptáte se, kdo? Paní Eva Fruhwirtová z Mozkoherny Třebíč.

Konečně je tu i s velkým kufrem a dalšími krabicemi. Po uvítání a přesunutí lavic jsme si vyslechli, co náš čeká. Na každé herní místo byly položeny různé hry na rozvíjení logického myšlení, motoriky, ale i soustředění. Každý z nás si mohl vyzkoušet, co chtěl. Byla to super strávená dvouhodinovka.

Některé hry máme i v klubu deskových her, můžete si je přijít vyzkoušet.

žáci 5. A
Foto: Mgr. D. Šacherová

Dne 24. 9. přivítaly žáky 2. A a 2. B paní knihovnice převlečené za princezny. Ty potom děti obeznámily s chodem knihovny, způsobem půjčování a vracení knih. Také pohovořily o tom, jak s knihou zacházet, aby mohla ještě dlouho dělat radost ostatním dětem.

Slavnostně pasovány na čtenáře byly děti vedoucí knihovny Bc. Blankou Odutovou a dostaly průkaz malého čtenáře, se kterým si mohou chodit oblíbené tituly půjčovat.

Mgr. Hana Ludvová
Foto: Mgr. Hana Ludvová, Mgr. Jarmila Dvořáková

Dne 22. 9. jsme se zapojili do T-Mobile Olympijského běhu, který se z důvodu koronavirové situace posunul z června na září 2020. Děti z 2. A a 2. B tak opět oslavily olympijské myšlenky a hodnoty. Vítězové běhu obdrželi trička a děti na 1. – 3. pozici medaile.

Za dodání triček, medailí a diplomů děkujeme Bc. Ondřeji Podolskému ze SVČ Ivančice, který v Ivančicích běh organizoval.

Mgr. Hana Ludvová
Foto: Mgr. Hana Ludvová, Mgr. Jarmila Dvořáková

Ve čtvrtek 24. září jsme se již od brzkého rána velmi těšili. Vyrazili jsme totiž i v této nelehké době do planetária v Brně.

Zde jsme se nejprve občerstvili, nakoupili jsme si suvenýry, pořídili mnoho fotografií a poté jsme již usedli na pohodlné sedačky a program začal.

Na začátku programu nechybělo promítání noční oblohy s hvězdami a souhvězdími, zopakovali jsme si základní poznatky o Slunci, Měsíci a některých planetách viditelných na obloze pouhým okem.

Poté začal výukový program Astronaut, který nás zavedl na palubu vesmírného raketoplánu i na Mezinárodní kosmickou stanici. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o astronautech a jejich výcviku, který předchází letu do vesmíru. Zjistili jsme, co se děje s tělem astronauta ve stavu beztíže, který zažívá ve vesmíru i v kosmické lodi.

Celý program byl velmi zajímavý a dětem se velice líbil.

Doufáme, že se brzy do planetária vrátíme.

Mgr. Markéta Eibelová, Mgr. Hana Procházková
Foto: Mgr. Markéta Eibelová, Mgr. Hana Procházková

Již od začátku školního roku jsme se celá třída těšili na 17. září, kdy byl naplánován jednodenní adaptační program.

Ráno jsme vyrazili pěšky v počtu 22 žáků vstříc novým zážitkům a dobrodružství :)

V SVČ na nás čekali dva lektoři Tomáš a Kristýna, kteří dětem vždy vysvětlili danou aktivitu a s velkým zapálením ji s nimi také vykonávali.

Počasí bylo velmi přívětivé. Ranní sluníčko sice odpoledne vystřídala zamračená obloha, ale hlavní bylo, že nás nezastihl déšť, protože všechny aktivity probíhaly venku.

Jako první jsme se poznávali pomocí hry s názvem VESELÝ VAŠEK. Poté následovala hra - NA REPORTÉRY a MNOHONOŽKA. Po dopolední svačině jsme se vydali sestavit čtyřsměrku ze všech zúčastněných jmen, což byl pro mnohé oříšek. Další aktivita měla název ZACHRAŇTE KUŘE a poslední hrou bylo malování určených věcí ve dvojicích pomocí jedné fixy.

Myslím si, že děti se velmi dobře poznaly, zjistily o sobě spoustu nových informací a zažily bezva den, na který budou jistě dlouho vzpomínat :)

Závěrem bych ráda poděkovala za skvělou organizaci a také vedení Tomášovi a Kristýnce a někdy zase AHOOOJ…

Mgr. Lenka Málková, TU 6. C
Foto: Mgr. Lenka Málková

1. září 2020 – den, který by se na první pohled mohl zdát docela normálním a všedním. Ale ne všichni by s tím souhlasili. Dnešek bude zcela jistě v paměti mnohých z nás zapsán jako zcela výjimečný.

  • 1. září 2020 se u dveří do školy netrpělivě tlačí 33 prvňáčků těší se až poprvé usednou do školních lavic. Těší se, co nového se naučí a dozví, těší se na svou paní učitelku, nové kamarády, družinu, přestávky… Je to další POPRVÉ, které musely děti překonat, i když někteří se slzičkami v očích.
  • 1. září 2020 vchází do školy po půlroční vynucené distanční výuce způsobené epidemií covid-19 dalších skoro 500 žáků, kteří jsou plní očekávání, co je v tomto roce čeká.
  • 1. září 2020 školní rok zahajuje a prvňáčky spolu s panem starostou Milanem Bučkem a místostarostou Ing. Romanem Sládkem vítá nová paní ředitelka, kterou byla jmenována Mgr. Jana Dvořáková.
  • 1. září 2020 od rána prší a my všichni – učitelé, rodiče i děti si budeme jistě přát, aby nám pršelo štěstí.
PŘEJI NÁM I VÁM VŠEM HODNĚ ÚSPĚCHŮ V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE.
 

Jménem všech pedagogů Mgr. Milana Kafková

 

 

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?