Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace
Foto: RNDr. Hana Kabelková
Foto: Mgr. Lenka Málková
ChemikVe středu 19. října proběhlo školní kolo celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Této soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků 9. ročníku. Žáci mohli v soutěži dosáhnout maximálně 60 bodů. Nejlépe si vedla Anděla Procházková ze třídy 9.A, která získala 54 bodů. Na druhém místě se umístily 3 dívky se shodným počtem 42 bodů - Denisa Peprlová, Lucie Málková a Lucie Kudláčková. Výkony od druhého místa byly velmi vyrovnané.

Ve druhém kole, které proběhne v prosinci v budově Střední průmyslové školy chemické v Brně, budou naši školu reprezentovat žákyně Procházková, Peprlová a Málková. Všem třem dívkám přejeme v dalším kole hodně úspěchů.

                                                                                                        RNDr. Hana Kabelková

Foto: RNDr. Hana Kabelková

Mladý chemik - obrázekVe středu 21. dubna 2021 se konalo již třetí kolo soutěže Mladý chemik (regionální), do kterého se probojovalo 30 nejlepších z kola druhého z celého Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. 

Naši školu reprezentoval žák Jakub Svoboda ze třídy IX. A, který se statečně popral s online formou testu. Test byl spuštěn v 13:30 hodin a žáci se díky covidové době a nadále špatné epidemické situaci museli připojit ze svých domovů a do 70 minut odpovědět na dané otázky, které se týkaly názvosloví anorganických sloučenin, vyčíslování a tvorby chemických reakcí, vlastností prvků, chemických výpočtů atpod. V případě stejného počtu bodů, rozhodoval čas vypracování. 

Jakub skončil z 27 účastníků na 18. místě a dosáhl 46 bodů z 65 možných, což se jistě dá považovat za úspěch, vzhledem k tomu, že se připravoval vesměs sám ve svém volném čase a také před důležitými přijímacími zkouškami. 

Velmi děkuji za jeho nasazení a ochotu reprezentovat naši školu a blahopřeji k dosaženému výsledku. 

 

Mgr. Lenka Málková  

Zkumavky - chemieV polovině prosince se v naší škole uskutečnilo jako již tradičně 1. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, kterou pořádala již po deváté SPŠ chemická v Brně.

Soutěž má za cíl zpopularizovat chemii mezi mladými lidmi a její součástí jsou také velmi hodnotné ceny, což umožňuje podpora významných firem z chemického průmyslu.

Zájem „deváťáků“ i vzhledem k časté distanční výuce nebyl velký (8 žáků) – bylo totiž nutné zopakovat si učivo hlavně osmého ročníku. Do kola druhého postoupili tři nejlepší.

2. kolo se v letošním roce uskutečnilo online z domovů všech žáků a to 26. ledna.
Celkem se zúčastnilo 139 žáků z celého Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Žáky čekal písemný test v délce 70 minut, který prověřil jejich teoretické znalosti z chemie.

 

Do 3. kola umožňují pravidla postup 30 žákům.

Naši žáci se ve vysoké konkurenci neztratili a obsadili:

  • Jakub Svoboda (18. místo s postupem do 3. kola),
  • Lukáš Feith (38. místo)
  • a Dominika Feithová (43. místo).


Všem žákům patří velký dík za příkladnou reprezentaci naší školy a Jakubovi přejeme hodně štěstí a bystrou mysl v kole dalším.

Mgr. Lenka Málková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?