Naše škola nese v názvu jméno prvního prezidenta Československé republiky Tomáše Garrigue Masaryka.
Po dobu své existence měnila škola své žáky, personál i svůj vzhled.

V březnu roku 2000 skončila úplná rekonstrukce školy a žáci spolu se zaměstnanci dostali do užívání plně funkční budovu, splňující všechny požadavky kladené na zajištění kvalitní moderní výuky.

Další velká rekonstrukce se ukutečnila v roce 2015. Byla provedena nová izolace kolem budovy a jejich základů. Postupně se vyklízely učebny v jednotlivých patrech a docházelo k výměně starých dřevěných dvoukřídlých oken za vícekomorová plastová okna. Mezitím se začalo stavět několika patrové lešení a začalo se pracovat na odstranění staré fasádní omítky.
Dělníci následně zateplovali fasádním polystyrénem plášť školy. V průběhu prázdnin došlo k postupnému dokončení prací, nanesením minerálních omítek na fasádní polystyrén, montáž střešních svodů a odstranění lešení.

r. 1930

r. 1996