Díky uzavřené smlouvě mezi naší školou a společností Microsoft mohou žáci a zaměstnanci školy využívat výhod cloudového prostředí Microsoft 365 pro školy.

Microsoft 365 pro školy nabízí tyto služby:

• Síťový disk OneDrive o kapacitě 100 GB, přístupný odkudkoliv přes internet (umožňuje uživatelům nahrát své dokumenty na cloudové úložiště, a tak získat online přístup ze všech svých zařízení připojených k internetu).
  • E-mailovou schránku Outlook (všichni žáci a pedagogičtí pracovníci využívají ke komunikaci také e-mailovou schránku).
  • On-line komunikační a prezentační nástroje (prostřednictvím aplikace Teams - chat, audio/video hovory, datové úložiště pro ukládání souborů a zadávání úkolů).
  • Office on-line – webové varianty aplikací Word, Excel, PowerPoint přímo v prohlížeči.

Logo Microsoft 365

Návody k jednotlivým službám Microsoft 365:

Microsoft Teams - desktopová verze

Správa, kontakt:

Informace k využívání služeb Microsoft 365 A1 pro žáky:

1. Microsoft 365 pro školy jsou poskytovány z datových center společnosti Microsoft v rámci Evropské unie, které splňují přísné bezpečnostní standardy. Společnost Microsoft nevyužívá data zákazníků pro žádné jiné účely (např. reklamní) než pro poskytování vlastní služby.
  2. Všichni žáci počínaje 1. ročníkem získávají svoji vlastní e-mailovou adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@zak.zstgmivancice.cz (jmeno.prijmeni je současně uživatelské jméno, kterým se budou přihlašovat). Prvotní obdržené heslo si musí při prvním přihlášení změnit (vše kolem přihlášení najdete v manuálech viz výše).
  3. Heslo pro přihlášení do služeb Microsoft 365 se nikde neukládá, v případě jeho zapomenutí nebo prozrazení komukoliv dalšímu, je nutno kontaktovat správce Microsoft 365 (nejlépe prostřednictvím systému Edookit), následně vám bude do systému Edookit zasláno nové heslo. Heslo
  4. Platnost účtu na Microsoft 365 je po dobu školní docházky na ZŠ TGM Ivančice (tj. pro žáky 9. ročníku do 30. 6.). Licence je deaktivována také odchodem žáka ze školy. Pokud tedy budete mít na svém síťovém disku data, která chcete uchovat, včas proveďte jejich zálohu na pevný disk vašeho PC.
  5. K přihlášení se ke službám v rámci Microsoft 365 žáci používají jakýkoliv internetový prohlížeč (Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox – poslední zmíněný nepodporuje video konference přes Teams).
  6. Pro využívání MS Teams doporučujeme stáhnout desktopovou verzi z webu Microsoft.
  7. Jak e-mail, tak i úložiště OneDrive jsou pro každého žáka plně soukromé, nikdo ze školy ani odjinud nemá možnost ani oprávnění sledovat komunikaci či uložené soubory. Součástí služby je i kvalitní filtrování nevyžádané pošty.