Zkumavky - chemieV polovině prosince se v naší škole uskutečnilo jako již tradičně 1. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“, kterou pořádala již po deváté SPŠ chemická v Brně.

Soutěž má za cíl zpopularizovat chemii mezi mladými lidmi a její součástí jsou také velmi hodnotné ceny, což umožňuje podpora významných firem z chemického průmyslu.

Zájem „deváťáků“ i vzhledem k časté distanční výuce nebyl velký (8 žáků) – bylo totiž nutné zopakovat si učivo hlavně osmého ročníku. Do kola druhého postoupili tři nejlepší.

2. kolo se v letošním roce uskutečnilo online z domovů všech žáků a to 26. ledna.
Celkem se zúčastnilo 139 žáků z celého Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Žáky čekal písemný test v délce 70 minut, který prověřil jejich teoretické znalosti z chemie.

Do 3. kola umožňují pravidla postup 30 žákům.

Naši žáci se ve vysoké konkurenci neztratili a obsadili:

• Jakub Svoboda (18. místo s postupem do 3. kola),
  • Lukáš Feith (38. místo)
  • a Dominika Feithová (43. místo).

Všem žákům patří velký dík za příkladnou reprezentaci naší školy a Jakubovi přejeme hodně štěstí a bystrou mysl v kole dalším.

Mgr. Lenka Málková