Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Jedním ze symbolů Vánoc je obdarování blízkých osob dárkem. Ve škole si žáci mezi sebou dávají dárečky ještě nějaký den před Vánocemi. Jeden takový dárek dostal také každý z našich dvou ICT klubů v rámci projektu Příležitost pro všechny.

Po napínavém rozbalování se z krabice vyklubalo něco malého, co velikostí připomínalo obsah Kinder vajíčka a vzhledem tak trochu postavu z Hvězdných válek. A když to dáme dohromady, vznikne Ozobot : )

Kdo je to Ozobot?

Jde o miniaturního robota, který rozvíjí kreativitu a především logické myšlení. Velikost Ozobota je v průměru 1 palec, jeho mozkem je základní deska s mikroprocesorem, který řídí jeho funkce.

Jakmile nám to situace současné doby dovolí a ICT kluby budeme moci opět spustit, čeká na žáky spousta zajímavé práce s Ozoboty. Od kreslení čar (tato logika je založena na barvách, kde jsou i malé děti schopny vymýšlet své vlastní hry) se žáci přenesou až k samotnému programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly spustitelného v jakémkoliv prohlížeči PC či tabletu.
Děkujeme paní ředitelce Dvořákové za podporu v této oblasti a všem přejeme krásné Vánoce.

ICT koordinátoři

Foto: ICT koordinátoři

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?