Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Vyšívání je krásná výtvarná technika s dlouhou a bohatou tradicí. Od dávných dob si lidé různých kultur zdobili výšivkou nejen oblečení, ale i další textilie v domácnosti. Naše babičky měly vyšívané ubrusy, přehozy, povlečení i utěrky. Dnes se s výšivkou setkáme především na lidových krojích.


V praktických činnostech jsme si také my vyzkoušeli práci s jehlou a barevnou přízí. Každý žák si vytvořil svůj vlastní vzorník stehů. Děti se seznámily se základními druhy stehů: předním, zadním, pilkovým, křížkovým, obšívacím či zdobnějším perličkovým nebo copánkovým.


Navléknout nit a udělat uzel bylo pro mnohé děti náročnější než samotné vyšívání. Ale jakmile jim bavlnka začala na papíře kouzlit vyšívací steh, byly počáteční obtíže zapomenuty. S nadšením se pak učily a vyšívaly další a další steh, dokud nedokončily celý vzorník. Podívejte se, jak se dětem práce zdařila.

Markéta Eibelová

Foto: Mgr. Markéta Eibelová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?