Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Jak si nastavit profil Facebooku, aby příspěvky i další informace zveřejněné Vaším dítětem mohli vidět jen jeho kamarádi?

Video návod:

 Návod v několika bodech:

  1. Klikni na šipku v pravém horním rohu a vyber záložku „Nastavení“.
  2. Najdi ikonu „Soukromí“ a přejdi do sekce „Vaše aktivita“.
  3. Uprav si všechna nastavení tak, aby k tvým fotkám a příspěvkům měli přístup opravdu jen lidé, které dobře znáš. Stejně tak si nastav i to, kdo tě může požádat o přátelství nebo kdo má přístup k tvým osobním údajům.
  4. Pod šipkou v pravém horním rohu vyber záložku „Nastavení“, a klikni na ikonu „Soukromí“. V sekci „Vaše aktivita“ si můžeš nastavit, kdo všechno uvidí tvé budoucí příspěvky. Nejlepší je povolit sledování jen tvým přátelům, aby to, co sdílíš, nemohl vidět nikdo cizí. Můžeš si vybrat i jen některé kamarády. Druhá bezpečná možnost je povolit zobrazení příspěvků pouze sobě. To se hodí, když hraješ hru, ve které můžeš za zveřejnění příspěvku dostat nějaký bonus, ale nechceš, aby to tvoji kamarádi viděli.
  5. Podobné možnosti si můžeš nastavit i u všech starších příspěvků. Stačí, když klikneš na tlačítko „Omezit starší příspěvky“, a jejich nastavení se automaticky změní na stejné, jako sis vybral/a u budoucích.
  6. V druhé části nastavení soukromí si můžeš vybrat, kdo tě může požádat o přátelství. Nejlepší je povolit žádosti pouze od přátel tvých kamarádů, aby tě nemohli kontaktovat cizí lidé. V další nabídce lze pak nastavit, kdo může vidět seznam tvých přátel. Tady Jirka s Julkou z videa doporučují zaškrnout možnost „Jen já“. Není přece důvod, aby cizí lidé věděli, s kým se kamarádíš.
  7. Důležité je také nastavit si i to, kdo tě může vyhledat podle e-mailové adresy a telefonního čísla. Facebook nenabízí možnost tyto údaje úplně skrýt, ale je dobré to omezit na co nejužší okruh lidí, tedy jen na tvoje kamarády. Určitě také nezapomeň Facebooku v poslední kolonce odškrtnout, aby mohl propojit tvůj profil s dalšími internetovými stránkami.
  8. Když máš správně nastavené, co o tobě může šířit Facebook, je dobré se podívat i na to, co o sobě sdílíš i ty sám. V záložce „Informace“ na tvém profilu najdi ikonu „Kontaktní a základní údaje“. Tam můžeš změnit svoje telefonní číslo nebo datum narození, a zároveň určit, kdo bude mít k těmto informacím přístup. Stejně si můžeš nastavit i údaje v ostatních záložkách, jako jsou „Rodina a vztahy“ nebo „Životní události“. Lidé tak neuvidí třeba to, kam chodíš do školy, takže tě nebudou moct tak snadno kontaktovat.

Zdroj: Avast.com

Přinášíme Vám deset tipů, jak zajistit online bezpečí a soukromí Vašeho dítěte a naučit jej, jak se na internetu chovat zodpovědně, ať už svůj čas online nejraději tráví hraním her nebo učením se nových tanečních sestav na TikToku: 

  1. Dítě by nemělo sdílet žádné osobní informace. Ty mohou jeho internetové známé dovést k jeho pravé totožnosti nebo jim prozradit místo bydliště. Proto dítě naučte, že za žádných okolností nemá sdílet své celé jméno, domovní adresu, e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Pozor také na sdílení až příliš osobních fotek, například fotografie vysvědčení nebo sportovních vyznamenání může o dítěti prozradit velké množství citlivých informací. 

  2. Naučte jej, že na sociálních sítích je vždy třeba nastavit soukromí a zabezpečení. Nejlépe projděte nastavení společně a zvolte největší možné soukromí tak, aby dítě neobtěžovali kyberzločinci, predátoři a podvodníci. 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?