Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V prvouce probíráme téma Člověk, poznáváme lidské tělo, učíme se pojmenovávat části svého těla.

Jé, kdo to je? No to je přece Kostlivec Pepa. Tak takhle to tedy vypadá uvnitř v našem těle! Prohlédli jsme si jeho kosti a snažili se je nahmatat na svém těle.

 

Co všechno je k jídlu?

To bylo ale odpovědí, a tak jsme stříhali, třídili a lepili - nápoje, pečivo a obilniny, ovoce a zelenina, maso a masné výrobky a luštěniny, mléčné výrobky, na závěr je to, co jíme jen střídmě (tuky, cukry, sůl). U toho jsme si také říkali, kolikrát denně jíme potraviny z uvedených skupin. Pomohl nám výživový talíř. 

Když už víme, co je zdravé, co jíst, můžeme si vytvářet svoje jídelníčky. Výběr není jednoduchý, snažili jsme se, aby nám to chutnalo, zároveň to bylo ze zdravějších potravin a abychom měli u každého jídla nějakou zeleninu či ovoce a také pití.

Tento týden jsme dokončovali téma o stravě. Povídali jsme si o správném stolování a chování u stolu. Každý z nás si vyrobil prostírání, příbor a talířek. Také jsme si "napekli" koláčky z plastelíny.

Když jsme měli vše připravené, prostírali jsme si k jídlu. Kam patří lžíce, nůž, vidlička? Několikrát jsme to během týdne vyzkoušeli a snad už si to pamatujeme.

Přejeme vám Dobrou chuť.

 

Foto: Mgr. Dagmar Šacherová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?