Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve středu 12. ledna se žáci 5. A  zúčastnili preventivního programu s názvem „Úvod do problematiky závislostí“. Probíhal pod vedením odborné lektorky, aktivně se mohl s žáky zapojit i pedagog. Neváhala jsem ani chviličku. S radostí jsem s dětmi plnila jednotlivé dílčí úkoly.

Žáci pracovali ve dvojicích a ve větších skupinách. Zamýšleli se nad několika problémovými otázkami.

Už prvotní vzájemné představení všech spolužáků nastavilo otevřenou atmosféru pro komunikaci. Jaké otázky v úvodu bouraly ostych a stud? Žáci měli ve dvojici naslouchat a sdělit svému kamarádovi, co jim dělá radost, co dělají, když mají špatnou náladu.

Po tomto krátkém rozehřátí se směřovalo k ožehavějším věcem. Děti se zamýšlely nad tím, na čem mohou být lidé závislí, jak takového člověka lze rozpoznat. Nenásilnou cestou jsme se dostali k další klíčové informaci, proč vůbec lidé berou drogy. Děti psaly ve skupinách své myšlenky. Následovalo vzájemné sdílení nápadů jednotlivých týmů a společné shrnutí.

V závěru nás čekala zajímavá motivační hra. Jejím cílem bylo dětem ukázat, jak je důležité nenechat v různých životních situacích zvítězit stres, smutek, lítost. Uvědomění si, že drogy nejsou řešením problémů, snad zůstane v myslích žáků navždy. Žáci sami dospěli k mnoha řešením,  co mohou dělat jiného, když jim nebude dobře.

Znají nyní různé copingové strategie. Pokud je pro Vás tento termín neznámý, jedná se právě o strategie zvládání stresu.

Prevence žáků v různých oblastech je velmi důležitá. Zprostředkování odborných  preventivních programů žákům všech věkových skupin je nedílnou součástí pravidelné prevence na naší škole, má zde své pevné místo.

                                                                                                       Mgr. Jarmila Loudová za kolektiv žáků 5. A

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?