Dne 17. května se celý 7. ročník zúčastnil prevence zvané ,,protidrogový vlak“. V tomto vlaku se samozřejmě nijak neužívaly drogy naživo, ale pouze v příběhu inspirovaném skutečnými událostmi.

Zdrcující příběh nám ukázal jaké účinky drog působí na člověka, na jaké lidi si pod tímto vlivem dát pozor a co jim hrozí kvůli nelegálními užívání. Cílem našeho průvodce Lukáše bylo předat rozumné informace o užívání legálních i nelegálních drog, jak s touto závislostí skončit nebo jaké kvůli ní bývají následky. Aby to nebylo jen tak, dostal každý ze třídy mobilní telefon a na něm vyplňoval s pomocí promítaného příběhu kvíz, který byl zaměřen na soukromé otázky související s prvním zkoušením legálních drog, a pak také otázky týkající se rozhodování dospělých lidí, co by měli udělat, kdyby se dostali do nepříznivých situací. Po skončení prohlídky jsme odevzdali mobily a na řadu přišli poslední dotazy a zajímavosti od našeho průvodce.

Prevence se podle nálady třídy povedla a takhle sestavený a propracovaný vlak, který jsme navštívili, si zaslouží respekt.

Josef Bábuněk, VII. B

Foto: RNDr. Hana Kabelková, Ivana Lankašová