Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

24. 5.  jsme byli pozvaní do knihovny v Ivančicích. Uvítala nás paní knihovnice převlečená do kostýmů princezny, která nás provedla „Královstvím knih“. Vysvětlila nám, jak se knížky půjčují, čím se liší jejich knihy od kupovaných, jak se o knihy starat.

Potom nás usadila do křesel, skoro každému dala knihu, aby se předvedl, jak umí krásně číst. Jsme již šikovní čtenáři, dočetli jsem 2. díl Slabikáře, a teď čteme 3.díl Slabikáře, kde procvičujeme porozumění textu.

Všichni jsme byli pochválení, a proto jsme mohli být pasováni na rytíře řádu čtenářského paní královnou, dostat odměnu.  Nejprve nám princezny povyprávěly o tom, jak se v dřívějších dobách pasovalo na rytíře, a potom nám rozdaly odměnu - čtenářský průkaz, pasovací listinu, desatero malého čtenáře a připínáček s logem knihovny. Pak už jsme si mohli vypůjčit jednu knihu na čtení doma. Vybrat si jednu nebylo vůbec lehké, ale nakonec jsem všichni odcházeli s knížkou  do školy.

Už jsou z nás malí čtenáři s vlastní průkazkou. Do království knih můžeme zavítat skoro kdykoliv.

 

Foto: Mgr. Dagmar Šacherová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?