Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Děti na internetu stráví každý den několik hodin a distanční školou to většinu nekončí. Ví ale, jak být online v bezpečí?

Naše děti žijí ve světě, ve kterém je internet jejich základní potřebou. Na rozdíl od svých rodičů ho nevnímají jako novou technologii, pro ně byl internet vždy součástí života, což se ještě prohloubilo v roce 2020, když začala online školní výuka. Čtvrtina českých dětí (26 %) dokonce začala od počátku pandemie trávit na internetu po ukončení výuky přes čtyři hodiny denně (průzkum společnosti Avast z června 2020).

Pro děti jsou počítače, telefony, internet nebo třeba herní konzole důvěrně známou technologií. Proto k ní přistupují s daleko menší obezřetností než dospělí lidé. Před sebou vidí jen obrazovku reagující na jejich doteky, neuvědomují si nebezpečí, která za ní mohou číhat. 

„Dospívající generace s chytrými telefony, tablety a počítači vyrostla. Když se chtějí něco naučit, primárním zdrojem je pro ně internet. Často si ale děti neuvědomují, že kromě užitečných informací a nekonečného přísunu zábavy může být online svět také nebezpečný. Každý člověk se na internetu prakticky denně setkává s nepravdivými zprávami, podvody, phishingem a speciálně pro děti jsou dalším nebezpečím bohužel také sexuální predátoři, kteří jejich neznalost a důvěru zneužívají,” vysvětluje expertka na online bezpečnost společnosti Avast Julia Szymańska. 

Nechceme tím říct, že byste měli děti děsit a od užívání chytrých zařízení odrazovat. Právě naopak. Měli bychom je do kybersvěta vyslat vyzbrojené správnými vědomostmi a nástroji, aby věděly, jak se efektivně bránit před jeho nástrahami. 

V této sekci webu se postupně budeme setkávat s odkazy na tipy a návody, jak se v online světě pohybovat bezpečně.

 

Obrázek rodiče a děti společně na online svět.

Zdroj: Avast.com

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?