Můžeš vidět vzduch? Ne? A můžeš vidět vítr? Je to vlastně taky vzduch, ale v pohybu, takže vidět ho nemůžeš... Můžeš ale vidět věci, kterými vítr pohybuje. A tak jsme ve výtvarce s šesťáky přistoupili k úkolu, jak zachytit a zhmotnit proud vzduchu - pomocí fólií, sáčků, lehkých textilií a samozřejmě papíru. Žáci vytvářeli méně či více složité útvary a nechali proud vzduchu, aby s nimi sám pohyboval. A když proud vzduchu nebyl dost vydatný, vyráběli větrnou energii sami:)

Kromě zážitkové akční tvorby si žáci také ověřili, za jakých okolností se může daný objekt vznášet,  a zjistili, že když předmět příliš zatíží, nevznese se.

V další hodině se pak žáci pokusili o jinou formu znázornění větru či proudění, tentokrát na papíře, na jehož ploše rozfoukávali ve skupinách skvrny z barevných tuší. Vytvořené útvary dokreslovali černou tuší a perem do tvarů větrných bytostí.

Mgr. Leona Bubeníková

Foto: Leona Bubeníková