Digitální zařízení - software

Software [softvér]

– na rozdíl od hardwaru si na software nemůžeme šáhnout. Je to nehmotná věc. Je to program, který PC používá k nějaké práci. Je to znalost počítače.

1. Kontrolní otázka: Znáš nějaké programy? Co v těchto programech co jsi vyjmenoval, můžeme vytvářet?
  2. Kontrolní otázka: Znáš nějaké programy, které bys nám doporučil a mohl o nich povykládat?
  3. Kontrolní otázka: Je programem například MS WINDOWS?

Software lze rozdělit:

1. Operační je nejdůležitější ovládá vše co se v PC děje a ovládá také všechen HARDWARE. Přímo ovládá také aplikační a bezpečnostní software

2. Aplikační software – jsou to všechny programy, které používáš třeba i ve svém mobilu – říká se jim „APPKY“ (aplikace) – můžeš v nich malovat, poslouchat hudbu, surfovat na internetu, nebo být na sociálních sítích…atd.

3. Bezpečnostní software jsou tzv. „antiviry“ – určitě nějaký znáš, například AVAST antivir, NORTON antivir, AVG antivir atd.

Aplikací jsou i naše programy pod účtem Microsoft.

4. Kontrolní otázka: Jaké programy (software) se nachází v aplikaci OFFICE 365?

5. Kontrolní otázka: Vzpomeneš si, co a jak jsi používal v OFFICE 365 jednotlivé programy a k čemu slouží?

PROCVIČOVÁNÍ Z OBLASTI SOFTWARE: