Vex 123 - ovládání tlačítky

Vexík jako jednu z možností ovládání používá tlačítka na horní straně svého těla.

Je zde 5 tlačítek, každé má jinou funkci a ty si teď vysvětlíme.

Bádání 1 - první akce (10min)

Pokusíme se stisknout tlačítko směru nebo akce (troubení) + ulož/ spusť program

Bádání 2 - Jednoduchý pohyb po desce 1

Vytvoř program, kdy Vexík postupně dojede na cílová pole s vlajkou a zpět. Nejdříve si krokování nakreslete do pracovní tabulky. Pak naprogramuj Vexíka tlačítky.

Otázky k úkolu:

Vytvořili jste stejné prográmky?

Dají se nějak zjednodušovat, co se stále opakuje?

Bádání 3 - Jednoduchý pohyb po desce 2

Vytvoř program, kdy Vexík postupně dojede na cílová pole s vlajkou a zpět.Nejdříve si krokování nakreslete do pracovní tabulky. Pak naprogramuj Vexíka tlačítky.

Bádání 4 - Jednoduchý pohyb po desce 3

Vytvoř program kdy Vexík dojede k cíli s vlajkou. Nejdříve si vše dobře naplánuj. Každý tým může vytvořit jiný program. Je zde více možností a cest.

Otázka k úkolu:

Vytvořil jsi nejkratší možnou cestu? Pokud ne, dokázal bys ji naprogramovat?

Bádání 5 - Jednoduchý pohyb po desce 4

Vytvoř program kdy Vexík dojede k cíli s vlajkou. Pozor na červenou značku, tu musíš obejít. Nejdříve si vše dobře naplánuj

Bádání 6 - Jednoduchý pohyb po desce 5 - závody

Vytvořte si svoji cestu a dejte dvě pracovní desky vedle sebe. Můžete si ověřit jak dlouho vaše řešení stejného úkolu Vexík splní.

Bádání 7 - Jednoduchý pohyb po desce 6 - spojené dvě desky

Spojte dvě desky dohromady s druhým týmem programujtre cestu k cílové vlajce šipky Vám nařizují směr přejezdu, červený kříž Vám zakazuje vjezd.

Bádání 8 - Jednoduchý pohyb po desce 7

Spoj dvě pracovní desky, pracujte s jedním Vexíkem. Vytvoř program, kdy Vexík dojede k cíli s vlajkou. Nejdříve si vše dobře naplánuj.

Bádání 9 - Jednoduchý pohyb po desce 8 - dva Vexíci

Spoj dvě desky Vex 123 a použij dva Vexíky. Naplánujte si cestu tak, aby nedošlo ke kolizi a dojeli Vexíci na svoje cílové vlaječky. Dodržujte směrové šipky a zákazy vjezdu.

Bádání 10 - Jednoduchý pohyb po desce 9 - dva Vexíci v bludišti