Po dvouleté koronavirové odmlce na naší škole opět proběhla hudební soutěž „Hlas Brněnky“. Letošní kolo bylo ozvláštněno tím, že vedle možnosti soutěžit ve zpěvu, se mohli do soutěže zapojit i ti žáci, kteří hrají na hudební nástroj. Samotné hudební klání proběhlo v úterý 26. 4. 2022 od 14:00 ve třídě 7. D a zúčastnilo se jej 24 účinkujících, napříč všemi ročníky druhého stupně.

Ještě před samotným začátkem soutěže si účastníci vylosovali pořadí svého vystoupení. Potom již samotná soutěž mohla začít a jednotliví hudebníci předstupovali před porotu, aby předvedli své pěvecké nebo muzikantské umění. Tříčlenná porota neměla vůbec jednoduché rozhodování, poněvadž výkony soutěžících byly výborné. Porotě se naskytla možnost zaposlouchat se do různorodých skladeb v podání pěti hudebníků. Ti svůj um a muzikantské dovednosti předvedli buďto ve hře na klavír, na housle, kytaru či na klarinet. Absolutní vítězkou hry na nástroj se stala Alžběta Sladká, která se představila skladbou hranou na kytaru.

Pěvecká kategorie nabídla také velmi zajímavé klání s výbornými výkony jednotlivých zpěvaček a zpěváků. Během soutěže zazněla celá řada různorodých písní jak od zahraničních autorů, tak od těch tuzemských. Zpěváci si mohli zvolit libovolný doprovod, takže porota slyšela písně s doprovodem z youtube nebo speciálně upravených nahrávek, či písně „a capella“ (bez doprovodu).

Z celkem devíti zpěváků zvítězila Jenny Rose Sugar.

V rámci soutěže vystoupily též dvě třídní kapely. První z nich byla tvořena žáky 9. B, jejichž zpěv byl doprovázen hrou na kytaru, tamburínu a „kachon“. Druhá kapela se skládala z žáků 9. C. Ti své pěvecké dovednosti zpestřili kytarou a chrastítky. Obě hudební uskupení si od poroty vysloužily speciální ocenění.

Všichni účinkující byli odměněni zaslouženou sladkou „tečkou“.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat všem našim talentovaným zpěvákům a muzikantům za jejich odvahu předstoupit před porotu a předvést svá nacvičená hudební vystoupení. Oceňuji také jejich vynikající muzikantské a pěvecké schopnosti a dovednosti, které představili během úterního odpoledne!

Mgr. Jakub Hochman

Foto: Mgr. Jakub Hochman