Od listopadu loňského roku do konce dubna proběhla v rámci ČR interaktivní soutěž s názvem ROZPOČTI SI TO, ve které soutěží 4 - členné týmy pod vedením dospělé osoby. Smyslem této soutěže je rozvinout finanční gramotnost účastníků a cílem pak, vyzkoušet si, jaké to je spravovat rodinný rozpočet a zároveň řešit každodenní výzvy, které nás potkávají v reálném životě.

Do soutěže se zapojily dva týmy ze třídy VIII. C a z celkového počtu 616 škol skončily následovně:

Tým SPOLEČENSTVÍ VIII. C ve složení Zdeněk Provazník, Josef Pokorný, Vojtěch Garžik a David Mařa skončil v rámci Jihomoravského kraje na krásném 6. místě, celkově pak na místě 17..

Druhý tým s názvem MATIKÁŘI Z VIII. C ve složení Štěpán Hosnedl, Jáchym Matoušek, Martin Kocáb a Filip Kubík skončil v rámci Jihomoravského kraje na krásném 7. místě, celkově pak na místě 18..

Klukům velmi blahopřeji za jejich vytrvalost a úsilí a doufám, že v příštím školním roce pokoří příčky nejvyšší. Děkuji za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Málková

Foto: Mgr. Lenka Málková