Do Prahy jsme jeli s panem učitelem Chytkou od 5. do 7. června 2024.
První den jsme si zašli na Letohrádek královny Anny, kde mají krásně vysázené květiny. Viděli jsme také Vladislavský sál, Pražský hrad a Náplavku.
Druhý den jsme se šli podívat na Staroměstské náměstí na kříže popravených 27 českých pánů a podívali jsme se na orloj, když odbila celá hodina. Prošli jsme si Karlův most a Prašnou bránu. Na 2 hodiny jsme měli rozchod na Václavském náměstí, ale většina z nás se šla najíst hlavně do McDonaldu. Šli jsme na Vyšehrad do kostela, kde jsme se pomodlili, a pak jsme plnili menší aktivitu od průvodce na hřbitově.
Poslední den jsme vyšplhali na rozhlednu Petřín. Byl krásný výhled na celou Prahu a velká většina z nás si to užila. Poté jsme šli do zrcadlového bludiště na Petříně. Po bludišti jsme šli do Národního památníku hrdinů heydrichiády, kde nám pustili 20 minutový film o atentátu na Heydricha a podívali jsme se do krypty, kde se odehrál boj po atentátu.
Na závěr našeho výletu do Prahy jsme jeli na lodičkách, kde nám při nástupu do lodě dali zmrzlinu a limonádu. Velice jsme si to užili. Zaujal nás Juditin most, kolem kterého jsme projížděli a nutrie, která se nahřívala na sluníčku.
Jako třídu nás nejvíce bavilo prohlížet Národní památník hrdinů heydrichiády, protože jsme se o těchto událostech učili v dějepise, rozhlednu Petřín a vychutnali jsme si i úchvatnou projížďku na lodičkách po Vltavě.
Adéla Doskočilová, IX. A
Základní škola T. G. Masaryka Ivančice
Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767
+420 546 419 236
reditelka@zstgmivancice.cz