Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V úterý 9. dubna 2024 proběhl na naší škole zápis do první třídy. Školu navštívilo v doprovodu rodičů 66 předškolních dětí.

Samotný zápis začal na stanovišti, kde se každého dítěte ujala paní učitelka a chvíli si s dítětem popovídala. Poté hravou formou orientačně ověřila, zda dítě splňuje základní předpoklady školní zralosti.

Sleduje se komunikativnost dítěte, kvalita jeho projevu, správná výslovnost, znalost základních barev nebo geometrických tvarů. Zjišťují se také specifické dovednosti jako je vytleskání slova po slabikách, rozpoznání první hlásky ve slově, pravolevá orientace a základní matematické představy. Důležitá je také úroveň grafomotoriky a způsob držení tužky.

Další stanoviště představilo dětem i rodičům propojení výuky s digitálními technologiemi. Děti zde pracovaly na interaktivní tabuli. Jiná zastávka prověřila pohybové dovednosti dětí. Na posledním stanovišti si děti zazpívaly, ukázaly svoje rytmické dovednosti a poznávali známé lidové písně.

Na organizaci zápisu se podílel kolektiv učitelů 1.stupně. Děti si odnášely pamětní list s razítky za splněné úkoly a drobné dárky, které připravili dětem pod vedením paní vychovatelek žáci ve školní družině.

Všem budoucím prvňáčkům přejeme, aby šťastně vykročili do další životní etapy.


Za kolektiv učitelů 1. stupně Mgr. Markéta Eibelová

 

 

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?