Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Velikonoce v I.B aneb vajíčka, kam se podíváš

V týdnu před Velikonocemi se první třída proměnila v malou dílnu plnou matematiky, českého jazyka a kreativity. Děti se nejen učily nové dovednosti, ale také se připravovaly na nadcházející svátky jarní obnovy.

Týden začal velikonočním nakupováním, kde děti procvičovaly počítání a seznamovaly se s opravdovými penězi. Tato aktivita pomohla dětem lépe pochopit hodnotu peněz a zlepšila jejich schopnost počítat. Hledali také vajíčka s příklady a třídili je podle výsledků.

Další den byl věnován ne zcela tradičnímu vajíčkovému pexesu, ke kterému byla potřeba baterka a děti si u něho protrénovaly i psaní psacím písmem.

Z pracovní listů matematiky a českého jazyka vzniklo 3D vajíčko, které posloužilo jako výzdoba školní chodby.

Nechybělo ani velikonoční osení a recyklovaná slepička z roličky toaletního papíru, která v sobě skrývala sladké překvapení, čokoládové vajíčko.

Nejzajímavější a nejnapínavější aktivitou pro děti byla vajíčka, která měla uvnitř schované obrázky. Děti s nadšením očekávaly, co si z vajíček „vyklubou“, šikovnými prstíčky odtrhly první vrstvu vajíčka a odkryl se jim pohled na zvířátko, které se líhne z vajíčka. Následným úkolem bylo uhodnout a po přečtení přiřadit vajíčko s indicií a zajímavostí k vylíhlým živočichům.

Ve tělocviku si děti zahrály zábavnou hru, představovaly si, že jsou kuřátka a slepice, a snažily se vyhnout lišce, která na ně číhala. Na lžičkách opatrně přenášely vajíčka, aby jim nespadla. Poté se zaměřily na třídění vajíček podle barev do správných hnízd. Byla to skvělá hra na rozvoj obratnosti a týmové spolupráce.

Tento týden byl ve znamení spojení učení a zábavy. Děti si odnesly nejen nové poznatky v matematice, čtení a psaní, ale také osení se slepičkou a krásná veliká vajíčka, které mohly ukázat svým rodinám.

                                                                                                                                                                                      Mgr. Radka Hudecová

Foto: Mgr. Radka Hudecová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?