Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V rámci praktických činností jsme s dětmi vyráběli papírové košíčky a přání na velikonoční jarmark.  Kdo chtěl, mohl si zasít osení. Tentokrát jsme zkoušeli vlasaté panáčky z punčochy nebo ze skořápek od vajec.

Ve středu 27. března, den před velikonočními prázdninami, jsme se ve výuce zaměřili na Velikonoce v Austrálii a v některých evropských zemích. Děti se seznámily se způsoby oslav velikonočních svátků v Anglii, Německu, Itálii a Norsku. Pracovaly samostatně, ve skupinách a společně.

Ke konci učební jednotky jsme porovnávali shodné, podobné a rozdílné tradice a zvyky u nás a v ostatních evropských státech. Zamýšleli jsme se nad otázkou, jestli bychom chtěli na Velikonocích u nás něco změnit? Z tradic, o kterých si děti přečetly, je zaujaly například velikonoční kloboučky v Anglii, velikonoční strom ozdobený vajíčky v Německu, karneval v Itálii nebo řešení detektivních příběhů v Norsku.

Mgr. Zdeňka Marková        

Foto: Mgr. Zdeňka Marková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?