Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Již tradičně si naše škola ve středu 14. února připomínala svátek sv. Valentýna, který je svátkem původně z anglosaských zemí. Postupem času se ale rozšířil do celého světa a zdomácněl i u nás. Je to den, kdy si zamilovaní (ale nejenom ti) posílají přání, malé dárky, květiny nebo sladkosti. 

Tento svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia, který se slavil již ve starověkém Římě. Také se říká, že tento den se slaví na počest kněze Valentýna, který ve starověkém Římě tajně oddával mladé páry, což se nelíbilo tehdejšímu vládci a tak Valentýna nechal zatknout a 14. února nechal popravit.

Tradice posílání valentýnských přání je více než 100 let stará. Je zvykem, že se posílají anonymní přání těm, kteří se někomu líbí nebo jsou do něj zamilovaní.

Žáci naší školy mohli svým kamarádům a spolužákům posílat valentýnská přání, která vhazovali do schránek, které byly umístěny na prvním i druhém stupni.

Schránky byly ve škole umístěny od středy 31. ledna a přání, která musela být označena správným jménem a třídou, se mohla vhazovat až do středy 14. února do 8.00, kdy je část žáků třídy 9. C nejprve roztřídila podle jednotlivých tříd a poté doručovala mezi žáky naší školy.

 

Mgr. Radka Dvořáčková

Foto: Mgr. Radka Dvořáčková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?