Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace
Když deváťáci (přesněji dvě dívky z IX .C) přišli s návrhem, zda bychom v hodině němčiny nemohli také něco uvařit, všichni zajásali. Po krátké diskusi jsme se domluvili na předvánoční vaření (pečení), které jsme pojali jako soutěžní.

A protože typickým jídlem pro německy mluvící země, zejména pro Rakousko, je štrůdl, soutěžní téma bylo na světě.

Vlastnímu pečení předcházela hodina teoretické přípravy - žáci, rozděleni do týmů, se seznámili se slovní zásobou, shlédli krátké video o rakouském jablečném štrůdlu a poslechli si písničku In der Weihnachtsbäckerei. Na základě všech těchto informací zpracovali v týmu recept, který napsali německy.

Jelikož štrůdl se peče ve všech možných variantách, mohl si každý tým zvolit vlastní soutěžní verzi, sladkou či slanou.

A pak nastal den D neboli Strudelstunde v kuchyňce. Týmy si obstaraly všechny ingredience a pustily se do pečení: oči i chutě přecházely - k vidění i ochutnání byly štrůdly jablečné s různými vylepšeními (ořechy, mandle, kokos), štrůdly sýrové a šunkové, povidlové, pizza štrůdly, chilli štrůdl či štrůdl s neobvyklým ovocem - kdoulemi....

Za každou třídu byl vyhodnocen porotou jeden nejlepší štrůdl:

v 9. A se svým štrůdlem uspěl nejlépe tým ve složení Dalibor Papoušek, Filip Soukup a Petra Kokoliová, ve skupině 9. BC měly nejlepší štrůdl Adriana Blažková a Natálie Macháčková a v 9. D zvítězily s jablečným štrůdlem Žaneta Brychová a Nicole Dostálová.

Vítězné týmy získaly nejen diplom, ale také malou odměnu.

Poděkování patří porotkyním z řad vyučujících, a sice p. učitelkám Parmové, Pařilové, Kafkové a Málkové, za pilné ochutnávání a poctivé hodnocení.

A pochvala míří také k Natálii Macháčkové, která se podílela nejen na vymýšlení soutěže, ale zejména na tvorbě plakátku a diplomů.

 

Mgr. Leona Bubeníková

Foto: Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?