Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ptáci na jaře

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí a ptáci začínají s budováním svých hnízd. Vylosovali jsme si kartičku s různými ptáčky, jak a kde si staví svá hnízda a představovali je ostatním spolužákům. Lehce jsme pak dokázali odpovědět na zvědavé otázky: “Který pták si staví hnízdo nejvýš?” “U kterého ptáka najdeme hnízdo v zemi?” “Kteří ptáci si staví hnízda na budovách?” “Kdo hnízdí v kmeni stromu?” Ani paní učitelka netušila, že pro nás bude nejzáludnější přiřadit, který ptáček kráká, houká, klape, kuká, vrká, cukruje, švitoří nebo čimčaruje.

Zvláštní pozornost jsme věnovali čápu bílému. Společně jsme si přečetli zajímavé obrázkové čtení a samostatně zkusili odpovědět na pár otázek typu ano/ne. Popisovali jsme části jeho těla. Rozvíjeli zrakové vnímání, stříhaly a lepili do obrázku chybějící části. Matematické komíny pro čápy jsme vytvářeli z početních pyramid, s jejichž principem počítání jsme se setkali poprvé. Zábavou pak byly zakódované příklady do obrázků. Geometrie nám nabízela propojení s výtvarnou výchovou, a tak vznikla čapí geometrická koláž. Využili jsme i odpadního materiálu a vytvořili čápa na komíně. Abychom jenom neseděli a nepřemýšleli, protáhli jsme si těla předváděním pohybů ptáků, zahráli si honící hry motivované ptáčky a také trénovali nelehký postoj čápa v tělesné výchově.

Naše cesta poznávání ptáků byla obohacena o vzrušující moment, kdy nám firma Seiferos předvedla leteckou ukázku dravců. Tento zážitek přinesl našemu projektu nový rozměr a umožnil nám vidět majestátné ptáky v akci. Sledovali jsme, jak se dravci vznášejí na obloze, jak využívají své schopnosti k lovu a jaké mají unikátní letové manévry. S touto ukázkou se naše tematické vyučování o ptácích stalo nezapomenutelným zážitkem, který rozšířil naše vědomosti a posílil naši lásku k přírodě.

                                                                                                                                                                                                                                                                      Mgr. Radka Hudecová

Foto: Mgr. Radka Hudecová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?