Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Dnešní projektový den byl zahájen řazením písmen podle abecedy a tajenkou stromu. Poté se žáci rozdělili do dvojic, kde společně četli text o stromu a odpovídali na zadané otázky. Toto bylo pro někoho těžké, dokázat z textu vybrat správnou část, která je tou odpovědí. Někteří naopak zvládli velmi rychle a dobře. K textu pak vybrali správný list, ten vymalovali a k textu nalepili.  Chvíli opět pracoval každý sám a měl za úkol rozluštit tajenku, kde každý musel  pod název stromu připsat písmeno, které bylo na obrázku odpovídajícímu danému názvu.

Ve druhé hodině jsme začali kvízem. Děti společně zapisovaly názvy stromů na lístek. Mohly vybírat z nabídky.  Potom přišlo vhod protažení. Děti hledaly na zemi  otázky a k nim odpovědi. Opět bylo důležité čtení s porozuměním. Další práce bylo roztřídit jehličnaté a listnaté stromy a ve větách objevit jejich názvy. Někomu se podařilo najít všechny, některým  i méně známé stromy. Všechno nakonec děti nalepily na plakátek, který ukazuje jejich práci ve dvojicích.

Poslední hodinu bylo za úkol zachytit strom v proměnách ročního období. Během kreslení jsme si ještě hodně zopakovali o stromech a společně odpočívali. Všichni pilně pracovali a myslím, že to děti  hodně bavilo.

Foto: Mgr. Veronika Válková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?