Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

     V úterý 12. března 2024 se v kulturním domě v Tišnově sešlo přes 130 dětí, aby změřili své síly (nebo spíš sílu svých hlasivek) v okresním kole recitační soutěže. Soutěžilo se ve třech kategoriích a v každé z nich postupovali 2 účastníci do krajského kola a další tři byli odměněni cenou poroty bez uvedení pořadí.

     Jako první přišla na řadu 0. kategorie, do které patří prvňáčci. Naši školu reprezentovali Beáta Tejralová z I. A a Daniel Krátký z I. C. V konkurenci 37 recitátorů si oba vedli velice dobře a bez sebemenšího náznaku trémy zvládli svou básničku bez chybičky odprezentovat nejen tříčlenné porotě, ale i celému sálu, ve kterém sedělo přes 100 lidí. Chtělo to notnou dávku odvahy, ale oba naši prvňáčci vypadali, jakoby na pódiu stáli každý den. Poté, co se na scéně vystřídali všichni zástupci 0. kategorie, bylo na řadě vyhlášení. Porota neměla rozhodování vůbec jednoduché. Beátka byla oceněna cenou poroty a skončila tak mezi pěti nejlepšími účastníky 0. kategorie.

     Poté už pódium patřilo 1. kategorii a v ní druhákům a třeťákům. Z naší školy to byli Eliška Fialová z III. A a Vojtěch Diviš ze III. B. Ve 2. kategorii pro čtvrťáky a páťáky pak vystoupili se svou básničkou Ondřej Káňa ze IV. A a Martin Videman z V. B. Konkurence byla opravdu veliká, celá soutěž byla velice vyrovnaná a vyhrát bohužel nemohou všichni. Zkušenost to byla ale jedinečná a všichni svou básničku odrecitovali, jak nejlépe uměli. Dostalo se jim i cenných rad od poroty, co by mohli do příštího orku vylepšit.

     Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy a za skvělý výkon.

Mgr. Milana Kafková

Foto: Mgr. Milana Kafková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?