Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V úterý 16. 1. 2024 proběhlo okresní kole dějepisné olympiády, které se konalo na již tradičním místě – na tišnovském gymnáziu. Naši školu zde reprezentoval vítěz školního kola Zdeněk Provazník, žák třídy IX. C. Zdeněk se v rámci dějepisného klání umístil na krásném 18. místě v celkové konkurenci 41 soutěžících. K tomuto výbornému umístění mu moc gratulujeme! 

Téma olympiády korespondovalo s tématem kola školního a tím bylo „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.”

V rámci přípravy se účastníci měli seznámit s doporučenou studijní literaturou, která čítala tři knihy zaměřené na dějiny českého knížectví a následného království. Samotné testové otázky obsahovaly různé doplňovačky, práci s dobovým textem, zakreslování polohy v rámci půdorysu daných historických staveb a hledání charakteristických znaků v historických listinách. 

Tohle vše Zdeněk, dle výsledků, zvládl na výbornou, a tak se může radovat z velmi dobrého umístění! 

Autor: Mgr. Jakub Hochman 

Foto: Photo by Giammarco Boscaro on Unsplash + web školy

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?