Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pátek 15. března 2024 se v Městské sportovní hale v Ivančicích uskutečnilo okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů, které naše škola každoročně hostí.  Letošní ročník byl, co do počtu zúčastněných, nejúspěšnější. Do haly se sjelo celkem 222 soutěžících z 13 škol okresu Brno – venkov.

Letos soutěž doznala malé změny. Bojovalo se ve čtyřech disciplínách – trojskok, hod medicinbalem přes hlavu, švihadlo a sedy lehy, které nahradily kliky z loňských let. V předešlých ročnících byl zařazen i dribling s basketbalovým míčem. Ten byl letos z disciplín vyřazen.

Čekání na výsledky si soutěžící zkrátili olympijským kvízem, který byl věnován nadcházejícím XXXIII. Olympijským hrám v Paříži.

Všichni naši závodníci podali skvělé výkony a vydali se ze všech svých sil. Na postup do krajského kola nakonec mezi jednotlivci dosáhli Antonín Hlavoň ze třídy VII. C, který svou věkovou kategorii vyhrál a Josef Pokorný ze třídy IX. C, který obsadil mezi chlapci ročníku 2009 2. místo. O jediné místo pak unikl postup Nele Málkové ze VII. B, která skončila v kategorii dívek ročníku 2010 třetí. Družstvo ZŠ TGM ve složení Dominika Hašková (VI. B), Bára Kafková (VII. B), Nela Málková (VII. B), Karolína Vaculová (VII. C), Damián Gajac (VII. B), Antonín Hlavoň (VII. C), Michal Krajčí (VII. A) a Daniel Hybler (VI. C) pak vybojovalo v konkurenci dalších 12 škol skvělé 4. místo.

Všem sportovcům děkujeme za jejich skvělé výkony a vzornou reprezentaci školy.