Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 18. ledna  navštívili žáci 2. ročníků divadlo. Tentokrát jsme se těšili na známou autorskou pohádku Kubula a Kuba Kubikula. Na představení byli žáci 2. A důkladně připravení. Z knihy jsme si četli již v předcházejících dnech ve čtení úryvky z několika kapitol.

Hned po příjezdu jsme si dali opožděnou snídani. Nejprve jsme si odložili oblečení v šatně, nasvačili jsme se v divadelním bufetu a prohlédli jsme si interiér divadla. Těšili jsme se na samotné představení.

V jevištní podobě knížky Vladislava Vančury zaznělo množství písniček, nechyběl také tanec. Představení bylo plné krásných loutek. Loutky přecházely v živé herce a naopak.

Hlavní postavy si svými povedenými kousky získaly rychle srdce dětského publika.

Po návratu do školy jsme si o našich zážitcích povídali. Žáci ve dvojicích tvořili ALFA BOX, kde se ve vzpomínkách přenesli zpět do divadla. Hlavní postavy příběhu si také všichni vykreslili na malých obrázcích, které jsem jim připravila. Všem se pohádka v divadelní úpravě velmi líbila.

Návštěva skutečného divadla je pro nás zpestřením výuky v každém roce. I letos nám přinesla radostné chvilky. Příjemně nás naladila.

 

                                                                                                                                                                                                                                Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?