Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Celý týden jsme žili masopustem. Povídali jsme si o tradicích a zvycích, které jsou s masopustem spojené. Dozvěděli jsme se, jaké masky nesměly chybět v průvodu a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se asi chodilo v masce klibny. Protože toto období je hlavně o jídle - zabijačkách, mase, koláčích a koblihách, modelovali jsme jitrnice a koláče v pracovních činnostech z plastelíny. Nechyběly ani základy správného stolování, které jsme probírali v prvouce. Před psaním jsme si uvolňovali ramenní kloub i zápěstí grafomotorickým cvičením v podobě koláčů.

Děti, které už znají všechna písmenka, nám střídavě přečetly pohádku O Koblížkovi, se kterou nás dále čekala spousta zábavy. Povídali jsme si, která zvířátka cestou koblížek potkal, ve skupinách skládali dějovou posloupnost pohádky a hledali rozdíly, odpovídali na otázky k příběhu, učili se zpaměti krátkou básničku, vytvářeli seznam věcí, které babička potřebovala k přípravě těsta na koblížek a k jeho usmažení. Největší zábavou bylo hledat lišku, která koblížek snědla. Děti prosvětlovaly baterkou liškám bříško a hledaly snězený koblížek.

Masopustní aktivity se prolínaly i matematikou, kdy děti počítaly s klauny do 10 a podle výsledků jim vybarvovaly oděv, dokreslovaly klaunovi obličej podle osy souměrnosti a nechyběl ani rozklad čísla 10 – kdy papírové koláče rozdělovaly na dvě mísy.  A protože je masopust i o pohybu zaskákali jsme si při tělesné výchově v pytlích, zahráli honěnou na medvěda, zkoušeli chodit po klaunových stopách a roztočili barvy padáku ve víru her. Celý týden byl krásně zakončen družinovým karnevalem.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Mgr. Radka Hudecová

Foto: Mgr. Radka Hudecová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?