Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Jaro v první C

Na začátku jara, když se příroda probouzí k životu, jsme se i my v první třídě rozhodli přivítat tuto krásnou sezónu plnou barev a nového života.

Přečetli jsme si příběh o práci na zahradě a na chvíli jsme se stali malými zahradníky, kteří rozumějí tomu, jak se o jarní zahradu a květiny starat. Doplňovali jsme vynechaná slova a pečlivě je zapisovali psacím písmem do předtištěného textu, tato aktivita nás trochu potrápila, protože jsme se s ní setkali úplně poprvé.

 V matematice jsme se věnovali slovním úlohám, které byly spojené s květinami. Počítali jsme, kolik máme sněženek, podbělů, fialek, sedmikrásek a tulipánů. Porovnávali jsme, kterých květin je více a kterých méně.

Z vypočítaných příkladů jsme pak na velký balicí papír vytvářeli jarní květiny podle výsledků. Každá vytvořená kytička (sněženka, podběl, fialka, sedmikráska a tulipán) byla nejen výsledkem našeho počítání, ale i naší fantazie a kreativity. Další vypočítané příklady nám posloužily k vytvoření duhy a zobrazení počasí typického pro jaro. Z probraných písmenek jsme vytvořili nápis “JARO” a duhově ho vybarvili, aby odrážel pestrost a radost této roční doby.

Takto jsme propojili různé předměty a aktivity do jednoho celku, který nám pomohl lépe pochopit a ocenit krásu jara. Bylo to nejen učení, ale i spolupráce a zábava.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                         Mgr. Radka Hudecová

Foto: Mgr. Radka Hudecová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?