Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve dvou dnech – 30. a 31. října - žáci II. A realizovali projekt věnovaný Halloweenu. Prolínal se všemi předměty. V hudební výchově žáci poslouchali a zpívali píseň Halloween, v tělesné výchově hráli týmové hry s tematikou HALLOWEENU. V českém jazyce pracovali žáci s textem o Halloweenu, vyhledávali ukrytá slova v čtyřsměrce, sestavovali z vět krátký příběh o duchovi Hugovi, který paní učitelka vytvořila na základě vtipu z kalendáře.

Děti pracovaly samostatně, ale i ve skupinách. Nechybělo také čarodějnické PUZZLE. V sestaveném obrázku se ukrývala slova, v nichž si žáci zopakovali pravopis slov s ú,ů. Propojení četby, psaní a pohybu zpestřilo několik hodin českého jazyka.

V matematice se počítalo s pohybem – luštila se tajná slova. Děti třídily desítky příkladů ke kouzelným dýním.

I chvilky oddechu zpestřil HALLOWEEN. Žáci skládali strašidelný PUZZLE obrázek na počítači. Nechyběla výzdoba třídy se strašidelnou tematikou – nejrůznější masky a havěť zdobily celou třídu. Vyvrcholením projektu bylo úterý 31. října, kdy se všichni žáci aktivně zapojili do výzvy školního parlamentu a přišli ve strašidelných kostýmech. Mnozí přinesli do třídy sladkosti, ale i vydlabané a vyzdobené dýně.

Naše úsilí se dočkalo také sladké odměny od zástupců parlamentu. Ve středu 1. listopadu šli zástupci třídy s radostí vyzvednout odměnu za 2. místo, na které naši třídu zástupci parlamentu v rámci školy umístili.

Projektové dny jsme si užili naplno. Ale v druhé polovině týdne jsme nezapomněli také na naše původní křesťanské tradice, a proto jsme si vyprávěli i O SVÁTKU VŠECH SVATÝCH A DUŠIČKÁCH – uctívání památky zesnulých, které patří neodmyslitelně k počátku listopadu.

                                                                                                                                                    Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?