Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V prosinci měli žáci 8. ročníku příležitost zúčastnit se exkurze na čističku odpadních vod a úpravnu vody v Ivančicích. Během hodiny chemie se seznámili s látkou týkající se vody, zkoumali její složení a dozvěděli se o procesu přeměny vody na pitnou vodu.

Během exkurze byli žáci nejprve seznámeni s čistírnou odpadních vod u parku Réna, kde si prohlédli areál a získali představu o tom, kde se zachytává odpadní voda, jak probíhá její čištění a jak je zbavena nečistot před vypouštěním do řeky.

V zasedací místnosti měli možnost shlédnout výukové video o koloběhu vody v přírodě, o využívání vody člověkem a přeměně vody na pitnou vodu.

V druhé části exkurze jsme se přesunuli k prameništi u soutoku řek Jihlavy a Rokytné, což je podzemní zdroj vody pro město Ivančice. Následně prozkoumali technologii úpravy této vody na pitnou vodu. Procházeli všemi částmi provozu a měli možnost přímo sledovat, jak se voda čistí, upravuje a dezinfikuje.

Foto: Mgr. Monika Klečatská

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?