Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pátek 29. září proběhl u nás ve škole projektový den k Evropskému dni jazyků, který se v Evropě slaví vždy 26. září.
Každá třída 2. stupně si již na začátku školního roku vylosovala jednu z evropských zemí a v rámci třídy se žáci rozdělili do skupin. Každá skupina si vybrala téma, které pak samostatně zpracovávala. Žáci se měli zaměřit na základní fakta, geografii, historii, jazyk, slavné osobnosti, jídlo a pamětihodnosti.
V pátek se všechny skupiny ve třídě spojily a pracovaly na prezentacích svých zemí společně, jelikož bylo potřeba vylosovaný stát odprezentovat ostatním žákům naší školy. Někteří si svoje třídy také vyzdobili v duchu dané země nebo přichystali ochutnávky typických jídel.
Po třech hodinách příprav a zdobení tříd se žáci vydali po škole, aby zhlédli prezentace všech vylosovaných států. Během dvou následujících vyučovacích hodin se žáci seznámili s reáliemi Rakouska, Lotyšska, Španělska, Německa, Portugalska, Litvy, Bulharska, Švédska, Dánska, Irska, Řecka, Itálie a Finska.
Po zhlédnutí věch prezentací zástupci každé třídy hlasovali pro tři třídy, jejichž prezentace se jim líbily nejvíce. Po sečtení všech hlasů se vítěznými prezentacemi staly Itálie (9. C), Řecko (9. B) a Rakousko (6. A).

Mgr. Radka Dvořáčková

Video sestřih z celé akce naleznete v sekci "Žáci - Videogalerie".

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?