Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Dne 4. října se žáci 2. A  zúčastnili preventivního programu s názvem „Jak se chránit v nebezpečných situacích“. Etická dílna probíhala přímo ve třídě. Za dětmi přijela profesionální lektorka ze společnosti Hope4kids, která dětem přiblížila růžné nebezpečné situace, se kterými se mohou setkat. Děti měly příležitost aktivně se zapojit. Pracovaly zábavnou formou ve skupinách i jednotlivě.

V úvodu akce se všichni žáci zbavili rychle ostychu díky postavě Edy. Jednalo se o šitou loutku školáka, který k nim promlouval. Po celou dobu mezi dětmi panovala pohodová atmosféra. Žáci aktivně přispívali svými nápady k řešení problémových úloh v rámci her.

Výstupem celého programu bylo sestavení přehledného listu pravidel, který dětem bude nejen památkou na tuto akci, ale zejména připomínkou důležitých informací, jak by měly v nebezpečných situacích reagovat.

Pohodová atmosféra vydržela všem přítomným až do samotného konce. Už nyní se těšíme na příští preventivní akce, které jsou pro náš budoucí život velmi přínosné.

                                                                                                                      Mgr. Jarmila Loudová

 

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?