Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V úterý 27. února zavítal do naší školy historický spolek Renegáti z Pardubic, který účinkuje pod záštitou umělecké agentury Pernštejni. Před dvěma lety nám představil život a dílo Leonarda da Vinciho, letos nás zavedl do českých zemí v době středověku a husitských válek.

První představení bylo určeno pro menší děti. Pro žáky přípravné třídy a 1. a 3. ročníku byla určena rytířská pohádka o princi, princezně a loupeživém Breburdovi. Herci dokázali hned od první chvíle malé diváky zaujmout a vtáhnout do děje. Bylo to i tím, že někteří žácci z publika se dostali na prkna, která znamenají svět a sehráli v ději důležité role.

Druhé představení s názvem Husité zhlédli čtvrťáci, šesťáci a sedmáci. Herci opět povolali na pomoc i diváky, kteří si vyzkoušeli boj na vozové hradbě i pronásledování křižáků. I když byla historická divadelní hra pojata vtipnou formou, odnesli si žáci spoustu zajímavých informací týkajících se husitské doby.

Mgr. Milana Kafková

Foto: třídní učitelky 1. stupně

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?