Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Tak zní název projektu České bankovní asociace, Policie ČR a NÚKIB (Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost). Cílem projektu je upozornit na nárůst kybernetických útoků, které hrozí všem – od teenagerů až po seniory.

Týká se to i mě? Využívám moderní technologie k „brouzdání“ po internetu, dostávám a odpovídám na emaily, pracuji s internetovým bankovnictvím nebo nakupuji v e-shopech? Pokud si odpovíme alespoň v jednom případu ANO, měli bychom být na internetu obezřetní.

V případě naší nepozornosti či špatného rozhodnutí může totiž dojít až ke ztrátě naší identity či peněz z bankovního účtu. Podvodníci využívají stále nové metody, jak mohou někoho okrást. Kromě falešných e-mailů a sms zpráv rostou podvody na sociálních sítích a zejména pak podvodné telefonáty.

S žáky 7. ročníku jsme si vyzkoušeli připravený interaktivní vzdělávací kybertest, kde vás v umělou inteligencí připraveném prostředí čeká 10 otázek. Na nich si otestujete, čemu jste ještě schopni uvěřit, a co už považujete za podvodné jednání.

Hned na začátku je každému účastníkovi připsáno 100 000 Kč u fiktivní Rodinné banky. Vaším úkolem bude ochránit své peníze před útoky hackerů a podvodníků až do konce. Dozvíte se také, jak útoky podvodníků rozpoznat a jak jim nenaletět.

Podaří se vám udržet celou fiktivní částku až do konce? Zkusit to můžete na adrese app.kybertest.cz . Hodně štěstí.

Mgr. O. Němec

Kyberzločin - vytvořeno pomocí AI

Autor obr.: O. Němec (technologie DALL·E 3)

 

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?