Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V měsíci květnu jsme se s žáky IX. B rozhodli zpříjemnit ulice našeho města poetickými texty našich známých básníků - Jana Skácela, Václava Hraběte, Františka Halase, Karla Plíhala a Jiřího Ortena. Deváťáci doplnili texty básniček svými ilustracemi.  

Připravili si plakáty, kterými na akci pozvali další žáky naší školy i škol sousedních. Oslovili zdvořilými e-maily pana starostu, který akci podpořil, a paní ředitelky dalších škol, aby se podařilo akci lépe zpropagovat. Připravili pracovní list ke hře doplněný mapou s umístěním básniček.  

Během květnových dnů bylo možné vidět v ulicích města jednotlivce i skupinky dětí čtoucích si básničky a vypisujících verše, které je zaujaly.  

Na začátku června byly odevzdané odpovědi slosovány a sladkou odměnu vyhrálo 10 účastníků z naší školy a 10 účastníků ze škol okolních. Zapojili se studenti gymnázia, žáci Základní školy V. Menšíka, ZŠ Němčice a ZŠ Řeznovice.  

Nenašli jste žádnou básničku? Třeba se zase brzy nějaká v ulicích objeví. ????  

 

                                                                                                                          Mgr. Zita Parmová  

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?