Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Adventní čas je plný lásky, pospolitosti a tradic. V tomto duchu jsme se na čas Vánoc připravovali i v naší třídě. Žáci si vyráběli mnoho dárečků pro své nejbližší, nezapomínali jsme na zvyky, které se váží v době adventu k jednotlivým dnům. Denně jsme si otvírali adventní kalendář, zapalovali jsme svíce na adventním věnci, ale žáci také denně získávali nová slova do tajné zprávy a figurky do papírového betlému. Nacvičili jsme také taneční choreografii pro rodiče s vánoční tematikou. Podpořili jsme aktivity žáků ze školního parlamentu a chodili jsme do školy ve vánočním oblečení. Ve všech hodinách se postupně objevily aktivity, které souvisely s vánoční tematikou.

Již tradicí se stalo společné setkání při zpěvu koled v centru města. Díky podpoře rodin jsme se zde sešli 13. prosince ve velmi hojném počtu a mohli jsme si zde s rodiči osobně popřát nejen pohodové svátky, ale také poklidný celý nový rok.

Vyvrcholením našich příprav byl závěrečný předvánoční týden. 21. prosince jsme měli jedinečnou možnost nahlédnout do domu řezbáře betlémů. Zhlédli jsme zde nádherný betlém se zvoničkou a jeskyní, v němž byly stovky barevných figurek vyřezávaných z lipového dřeva. Na zvoničku si děti zazvonily. Ihned na nás dýchl pravý duch Vánoc. Kromě tohoto velkého betlému pro nás byla připravená další překvapení – 2 jiné betlémy. Jeden s většími nebarevnými figurkami a jeden vytvořený z nepodařených vyřezávaných částí dřeva – i ten byl velmi zajímavý. Kromě vřelého přivítání jsme si s sebou odnášeli další ovečku do třídního betlému. Betlém ve třídě jsem před mnoha lety dostala jako dar a je postupně rozšiřován. Po celý advent je vždy dětmi obdivován, je neodmyslitelnou součástí výzdoby třídy.

Naše další kroky směřovaly k vánočnímu stromu, kde všichni obdivovali místí vyřezávané figurky Josefa a Marie, navštívili zvoničku a každý zájemce si vyslovil své přání. Žáci pozorovali se zaujetím ovečky, zavítali také do kostela. Závěrečným cílem bylo představení ŽIVÝ BETLÉM v kině Réna. Žákům 2. stupně se podařilo mladším dětem poutavě přiblížit historické události. Všem se představení velmi líbilo.

22. prosince nás čekala vánoční besídka. Nechyběl hřejivý čajík, dobré vánoční cukroví, zpěv koled a tradiční zvyklosti – házení pantoflem, pouštění lodiček, rozkrajování jablka. Samozřejmě nechybělo rozbalování dárečků. Hráli jsme si AZ KVÍZ, kde jsme se vyzkoušeli z našich znalostí pohádek. Dívali jsme se na filmové zpracování knihy Obr Dobr. Žáci si dokončili poslední figurky do svého papírového betlému.

Všichni jsme se těšili na Vánoce v kruhu rodiny, ale také se nemůžeme dočkat opětovného shledání s kamarády v novém roce zpět v prostředí naší třídy, která je nám druhým domovem.

Přejeme všem lidem v novém roce pevné zdraví, pohodu, lásku a štěstí.

                                                                                                                                     Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová a pan A. Martinek

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?