Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Žijeme a chodíme do školy ve městě, které proslavil ivančický rodák, malíř Alfons Mucha. A v galerii v Kulturním a informačním centru v Ivančicích je nyní k vidění nová výstava věnovaná zejména jeho plakátové tvorbě a také jeho vlivu na současné umění.

V rámci výtvarné výchovy jsme se s žáky 9. ročníku seznámili nejprve s obdobím secese ve všech odvětvích umění a s osobností Alfonse Muchy jako českého představitele tohoto umění.

Pak jsme se vypravili právě do budovy KICu v Ivančicích, v jehož těsné blízkosti se Mucha narodil.

Na výstavě nazvané Nadčasový Mucha se žáci seznámili s detaily z jeho života i tvorby a prostřednictvím pracovního listu sami objevovali fakta a zjišťovali správné odpovědi na otázky.  S průvodkyní Luckou pak výsledky svého pátrání vyhodnotili.

Na závěr jsme si prohlédli panely s téměř futuristickým návrhem nové, moderně pojaté expozice slavného malíře, která by v budoucnu měla zahrnovat celý objekt současného KICu a přilehlé budovy, od sklepa až po půdu.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?