Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 29. září proběhl u nás ve škole projektový den k Evropskému dni jazyků, který se tradičně v Evropě slaví vždy 26. září již od roku 2001.

Žáci 2. stupně v průběhu celého vyučovacího dne navštívili celkem 13 různých stanovišť, která si pro ně připravili nejen vyučující cizích jazyků, ale i češtiny. Kromě angličtiny a tradičních jazyků (němčina, ruština a francouzština), které se na naší škole vyučují již řadu let, měli letos žáci možnost seznámit se i s latinou, jazykem ukrajinským nebo mnohem exotičtější japonštinou.

Během projektového dne si žáci vyzkoušeli různé kvízy – o Švýcarsku, o českém nářečí, o Evropě, o ruštině a azbuce nebo o samotném Evropském dni jazyků. Dále si vyzkoušeli, jak napsat svoje jméno v cyrilici nebo se pokoušeli naučit psaní některých japonských znaků. Mohli také zhlédnout krátkou německou pohádku nebo si v němčině zazpívat. Podle poslechu také zkoušeli hádat nejrůznější cizí jazyky.

Vyučující si toho pro naše žáky připravili opravdu spoustu a nezbývá nám než doufat, že si z tohoto dne odnesli nejen nové zážitky, ale dozvěděli se a přiučili i něco nového.

 

Za vyučující jazyků

    Mgr. Radka Dvořáčková

 

Den jazyků na naší škole

Dne 29. září se ve škole uskutečnil Den jazyků, protože v pondělí byl v Evropě slaven svátek různých národních jazyků. Celkově bylo třináct různých stanovišť, ale naše třída jich stihla jen dvanáct. Ráno jsme přišli do školy a následně jsme chodili po škole a plnili různé úkoly, které se na různých stanovištích lišily. Někdy jsme četli, někdy poslouchali, a někde dokonce i zpívali.

Celý den mně připadal hodně zajímavý a bylo to příjemné zpestření celého týdne.

Honza, 8.D

Foto: Mgr. O. Němec

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?