Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Realizace nového ŠVP umožnila naší škole výuku „nové informatiky“ od září 2021 pro 4. až 9. ročník. Současné trendy výuky informatiky kladou důraz na tzv. informatické myšlení = od práce s daty přes blokové programování ve Scratchi se s žáky dostáváme k navazování prvních kontaktů s roboty.

Našimi prvními programovatelnými roboty se již ve školním roce 2021/2022 stali Ozoboti.

Na základě projektu NPO – Digitalizujeme školu jsme pro tento školní rok rozšířili naši robotickou základnu – pro žáky 4. roč. to jsou roboti VEX 123, pro starší žáky potom VEX IQ a programovatelné destičky microbit. Žáci na II. stupni navíc budou programovat Ozoboty přes zakoupené tablety, které ulehčí jejich práci spojenou zejména s načítáním programu z monitoru obrazovky.

Obě počítačové učebny obdržely 3D tiskárnu, se kterou budou pracovat prozatím zejména žáci v ICT klubech. Několik učeben/tříd bylo ještě dovybaveno novými LED panely či Smart tabulí.

Věříme, že díky novinkám v oblasti IT bude „nová informatika“ vyučovaná na ZŠ TGM Ivančice pro všechny žáky opět o něco atraktivnější.

 

ICT koordinátoři ZŠ TGM Ivančice

 

Foto: Mgr. O. Němec, Mgr. J. Vala

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?