Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na 4. října na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat.

Zájem veřejnosti i médií o problematiku pohody zvířat a etické otázky ve vztahu k chovu zvířat roste. Byla novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Ta například zpřísňuje pravidla pro chov druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči (například šelem), zavádí definici „množírny“ a její zákaz či zavádí možnost státního příspěvku obcím na péči o zvířata.

V průběhu září a října postupně probíhají besedy o zásadách správného chování ke zvířatům.

My jsme svátek zvířat oslavili v ZOO BRNO. Opět nás uvítal papoušek EDA, chvíli jsme ho krmili ořechy,   a potom ho zavřeli do voliéry. Paní Jana nás seznámila s našim výukovým programem Stopujeme zvířata, rozdělili jsme se na dvě skupiny a vydali se poznávat život některých zvířat. Viděli jsme tygry, vlky, medvědy, tuleně, čápi, orla, kapybaru, maru stepní, různé druhy sov. Krmili jsem surikaty a hladili si fretku. Paní Jana nám vysvětlila rozdíl mezi rohem a parohem, ukázala různé druhy lebek, srstí a nakonec jsme si zahráli poznávací – „Přiřaď stopy ke zvířeti“. A pak JUPÍÍ nastala chvíle nákupů suvenýrů. Ze ZOO jsme odjížděli plni zážitků a už se těšíme na další shledání s EDOU a paní Janou. Tak za rok, AHOJ.

 

žáci 2.A

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?