Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na 4. října na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat.

Zájem veřejnosti i médií o problematiku pohody zvířat a etické otázky ve vztahu k chovu zvířat roste. Byla novela zákona na ochranu zvířat proti týrání. Ta například zpřísňuje pravidla pro chov druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči (například šelem), zavádí definici „množírny“ a její zákaz či zavádí možnost státního příspěvku obcím na péči o zvířata.

V průběhu září a října postupně probíhají besedy o zásadách správného chování ke zvířatům.

My jsme svátek zvířat oslavili v ZOO BRNO. Opět nás uvítal papoušek EDA, chvíli jsme ho krmili ořechy,   a potom ho zavřeli do voliéry. Paní Jana nás seznámila s našim výukovým programem Stopujeme zvířata, rozdělili jsme se na dvě skupiny a vydali se poznávat život některých zvířat. Viděli jsme tygry, vlky, medvědy, tuleně, čápi, orla, kapybaru, maru stepní, různé druhy sov. Krmili jsem surikaty a hladili si fretku. Paní Jana nám vysvětlila rozdíl mezi rohem a parohem, ukázala různé druhy lebek, srstí a nakonec jsme si zahráli poznávací – „Přiřaď stopy ke zvířeti“. A pak JUPÍÍ nastala chvíle nákupů suvenýrů. Ze ZOO jsme odjížděli plni zážitků a už se těšíme na další shledání s EDOU a paní Janou. Tak za rok, AHOJ.

 

žáci 2.A

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

odkaz na MŠMT

Horizont

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?