Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Srdce jako symbol ve výtvarce v 6. a 7. ročníku

 

V hodině výtvarky v týdnu před svátkem svatého Valentýna jsme si připomněli původ této legendy a v návaznosti na to jsme se zaměřili na stylizovaný symbol srdce a lidová či ustálená rčení o srdci, jako například „má srdce ze zlata“, „mám tě ve svém srdci“, „srdce vzplálo láskou“ či naopak „má srdce z ledu“.

Žáci pak vytvořili k těmto rčením barevné ilustrace akvarelovými fixami. Protože se jednalo o techniku novou, zkoušeli si nejprve na část výkresu, jak tyto fixy fungují a jak se s nimi pracuje. Vznikl tak zajímavý dvojlist – na zkoušku a načisto, kdy se obě poloviny často zajímavě doplňovaly.

Se třídou 6. C jsme měli v plánu pracovat s tímto tématem venku, na školní zahradě, kdy žáci měli za úkol vytvořit z nalezených přírodnin srdce jako společný velký objekt. Jenže počasí nám nepřálo a vyhnalo nás po asi desetiminutovém úsilí zpátky do třídy. Úkol se změnil: najděte ve výtvarně co nejvíce stejnorodého materiálu a poskládejte jednoduchý stylizovaný objekt – srdce. Během krátké chvíle vytvořily skupiny žáků vtipná spojení materiálu a obsahu.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?