Pracuji

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Na počátku bylo Slovo.

Slova tvoří příběh.

Slovo se mění v čin.

Slovo může pomoci, slovem můžeme ublížit.

Vhodně volená slova mohou ovlivňovat lidské činy.

Slova nás obklopují a dotýkají se nás – v textech knih, v článcích novin, na internetu, slova plynou v každodenním toku řeči.

Nad všemi těmito rolemi „slova“ jako jednotky komunikace jsme se zamýšleli s žáky 9. ročníku ve výtvarné výchově a tyto myšlenky pak žáci ztvárnili ve výtvarné řadě několika prací:

První  - koláž  - byla zaměřena na znázornění toku slov, záplavy informací, kterými se každý den prodíráme a jimž se snažíme porozumět.

V následujícím úkolu pak žáci tvořili Poctu slovu ve formě plakátu s univerzálním pojetím slova jako obecné jednotky, přičemž měli znázornit, jak člověk může vnímat různé způsoby komunikace – uspořádané a jasné, chaotické a zmatené, zahlcující a přehnané či naopak úsporné a jednoduché. Zároveň měli použít kontrast a důraz na detail – barevný akcent.

Posledním úkolem v této řadě byla tvorba slova jako objektu – využili jsme přitom jako inspiraci práci rakouského grafika a výtvarníka Stefana Sagmeistera, který tvoří slova jako objekty v prostoru, a tyto objekty jsou zároveň nositelem krátkého, ale výstižného poselství. Žáci tvořili svá poselství v interiéru školy, a tak zároveň přímo souvisela s prostředím.

Foto: Mgr. Leona Bubeníková

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?