Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

V pátek 25. března jsme se v rámci praktických činností vydali do naší kuchyňky. Paní učitelka připravila veškerý potřebný materiál pro výrobu palačinek. Co našemu prvnímu vaření předcházelo?

Ve slohu jsme si napsali recept. Kromě surovin jsme nezapomněli na jasný a stručný popis pracovního postupu pro přípravu palačinek.  Proč jsme se rozhodli zrovna pro tuto pochoutku?

V hodině anglického jazyka jsme si  již na počátku února četli o tradici tzv. PANCAKE DAY. Ačkoli je tato tradice většinou směřována na měsíc únor, my jsme se z důvodu rozličných akcí a menší frekvence předmětu praktických činností, ve kterém tvoříme a vyrábíme, dostali k přípravě až nyní. O to více jsme se na tuto akci těšili.

Ačkoli není u sporáku dostatek prostoru pro všechny děti současně, svou palačinku si na pánvi připravil postupně každý sám. Při přípravě těsta jsme byli všichni rozděleni do skupin.

Naši radost z dobře vykonané práce ještě více umocnila zaplněná bříška. Mnozí si donesli vlastní sladké marmelády, čokoládové pochoutky, nechybělo i čerstvé ovoce – maliny, borůvky.

Pevně doufám, že si žáci připraví palačinky opětovně také doma nejen pro sebe, ale i pro členy své rodiny.

Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?