Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Ve středu 9. 2. 2022 na nás ráno ve třídě čekal tajemný dopis a spousta map. Dočetli jsme se, že když pomůžeme pirátovi Pisálkovi sesbírat ztracené drahokamy na ostrově a napravit ho v psaní, tak poklad, který objevíme, si společně rozdělíme.

Celý den jsme dokreslovali mapu a sbírali na ni za splněné úkoly drahokamy. Každý napsal vylosované psací písmeno na tabuli, ve dvojici jsme k tiskacím slabikám a slovům hledali po třídě psací tvary,  četli jsme psací písmena, ve skupinách jsme opravovali špatné tvary písmen a hledali ta správná písmena. Na velký papír si každý vyzkoušel psát psací písmena různými psacími potřebami - voskovkami, křídami, fixami, vodovkami, plastelínou, prstem v barvě, zvýrazňovačem, lepidlem, tuší,... Ale perem to asi bude lepší, těšili se všichni.

Po splnění všech úkolů jsme objevili krabici s pokladem a v ní byla pera. Hurááá. Tak dlouho jsme se těšili a už je máme.
Pera jsme si ukázali, řekli si, jak s nimi zacházet a starat se o ně, a každý mu vymyslel jméno. Vždyť to teď bude náš kamarád a bude nám pomáhat. A pak jsme se slavnostně pustili do našeho prvního psaní perem na pracovním listu. Psali jsme všechna psací písmena, která už umíme. Takové ticho už ve třídě dlouho nebylo. Všichni jsme se moc snažili a psaní se nám vydařilo. Za odměnu jsme dostali kartičku, která hlásá, že od dnešního dne můžeme psát perem.
Tak ať se vám daří psát správná a hezká písmenka, slova a věty! 

 

Foto: Mgr. Michaela Videmanová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?