Pracuji

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X
ZŠ TGM Ivančice
Na Brněnce 1, příspěvková organizace

Podzim nabízí dětem spoustu nádherného přírodního materiálu, ze kterého mohou vytvořit krásné dekorace.
Příroda se už pomalu ukládá k zimnímu spánku. Nám ale při pohledu na veselé postavičky budou připadat šedivé deštivé dny určitě trochu veselejší. Při výrobě malých indiánů a indiánek si děti poslechly indiánskou legendu, která nám připomíná, jak bychom se měli chovat k přírodě, ale také k sobě navzájem.

Indiánská legenda
Kdysi dávno žili indiáni v nadoblačné říši a neměli ponětí o tom, co se děje na Zemi. Měli všeho dostatek a jedinou jejich starostí bylo najít si kulaťoučký, nadýchaný mrak, který by je kolébal od rána do večera. Ale i nad oblaky se našlo pár nespokojených a ti začali přemýšlet o tom, proč Slunce chodí do svého vigvamu jen na noc a kam mizí přes celý den. Nejsmělejší z nich vyslal stopaře, aby žhavý kotouč sledovali. Potom řekl lovcům, ať upletou z chlupatých mračen silné provazy. ,,Do těch Slunce chytíme a spoutáme, aby už nikam neutíkalo.“Indiáni bojovali se Sluncem statečně a jeho mohutný žár rozpálil jejich pokožku do ruda. Nakonec je však zradilo pár ustrašenců, kteří při tom zápasu zbledli hrůzou. Rozsekli motykou oblohu a klubko zápasících padalo k zemi. Slunce se však slitovalo nad hrdinnými bojovníky a ti přistáli měkce v mechu. Když byli všichni, první náčelník vstal a pronesl památnou řeč:
„Mé oči vidí zemi ze všech nejkrásnější. Jděte, postavte na ní své stany, zapalte ohně a chovejte se k sobě navzájem i ke každému tvoru jako bratři...“

Mgr. M. Eibelová a žáci 4. B

Foto: Mgr. M. Eibelová

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Školní parlament ZŠ TGM Ivančice

Odkaz na starý web školy

 

 

 

 

  Nenech to být - schránka důvěry - pomoc při odhalování šikany

Horizont

 

KONTAKTY

Základní škola T. G. Masaryka Ivančice

Na Brněnce 1, 664 91 Ivančice
IČO: 70918767

  +420 546 419 236

reditelka@zstgmivancice.cz

Kde nás najdete?